Free-cooling

SBS jsou vzduchem chlazené chladiče kapalin určené pro průmyslové použití a pro venkovní instalaci. Tyto chladiče jsou navrženy pro aplikace, které vyžadují spolehlivost, kontinuitu provozu, vysoký výkon a snížené náklady na správu.

Všechny modely jsou vybaveny pájeným deskovým, nebo skořepinovým a trubkovým výparníkem. Plášť a trubice zajišťují spolehlivý provoz zejména u kapalin obsahujících nečistoty. Na vyžádání mohou být všechny modely vybaveny hydraulickým čerpadlem vhodným pro práci se směsí vody s glykolem a akumulační nádrží, pro zajištění přesné regulace teploty i za přítomnosti vysoce variabilních tepelných zatížení procesu.

Díky širokému rozsahu chladicího výkonu až 1288 kW je možné uspokojit všechny požadavky zákazníků. Použitá chladiva jsou R410A, R454B nebo R32. Chladiče jsou vybaveny jedním (modely SBS.095 ÷ 160, SBSF.095 ÷ 160), dvěma (modely SBS.190 ÷ 720, SBSF.190 ÷ 720/F14), třemi (modely SBS.840 ÷ 1030, SBSF. 840 ÷ 1030) nebo čtyřmi (SBS.1230) chladicími okruhy s až 3 kompresory na jeden okruh pro zajištění vysoké účinnosti i při částečném zatížení. Díky regulaci otáček ventilátoru jsou navíc všechny jednotky vhodné pro práci až do okolní teploty -20 ° C.

SBSF free-cooling (kombinace suchého chladiče s kompresorovým chlazením), využívá integrované volné chladící spirály a dosahují velké úspory energie, zejména při nízkých okolních teplotách, nebo vysokém obsahu kapaliny na straně procesu. Stupeň elektrické ochrany je IP54 u všech modelů. Všechny jednotky jsou před odesláním testovány ve výrobním závodě HITEMA, aby byly zákazníkům zajištěny nejlepší výkony, spolehlivost a kontinuita provozu. Doporučuje se nainstalovat vhodný filtr na stranu vstupu vody do jednotky.

SBSF-OPT SERIES je vylepšená verze řady SBSF, která díky speciálnímu designu volně chladících cívek umožňuje ještě vyšší úspory energie.

SBS-MC SERIES jsou modulární vzduchem chlazené chladiče kapalin určené pro průmyslové použití a pro venkovní instalaci. Tyto chladiče jsou navrženy pro aplikace, které vyžadují nízkou náplň chladiva v chladiči, aby byly šetrné k životnímu prostředí. Všechny modely jsou vybaveny pájeným deskovým výparníkem a spirálovými kompresory. Použitá chladiva jsou R410A, R454B NEBO R32. K dispozici je hliníková mikro-kanálová kondenzátorová cívka a duální chladicí okruh, což vše umožňuje snížení spotřeby.

SBS VZDUCHEM CHLAZENÉ CHLADIČE
KAPALIN S AXIÁLNÍMI VENTILÁTORY
VÝKON CHLAZENÍ 98kW ÷ 1288kW

SBSF VZDUCHEM CHLAZENÉ CHLADIČE
KAPALIN S AXIÁLNÍMI VENTILÁTORY
VÝKON CHLAZENÍ 98kW ÷ 1288kW

SBSF-OPT OPTIMALIZOVANÉ VZDUCHEM 
CHLAZENÉ CHLADIČE KAPALIN S AXIÁLNÍMI
VENTILÁTORY
VÝKON CHLAZENÍ 99kW ÷ 706kW

SBSF-MC VZDUCHEM CHLAZENÉ CHLADIČE 
KAPALIN S MIKROKANÁLOVÝM
KONDENZÁTOREM 
VÝKON CHLAZENÍ 99kW ÷ 706kW