Šroubové olejové kompresory Champion

CHAMPION patří do koncernu Gardner Denver, který je 3. největší výrobce kompresorů na světě. Navrhuje a vyrábí širokou škálu kompresorů a produktů pro úpravu stlačeného vzduchu, které jsou podporovány špičkovými náhradními díly a servisem. S více, než 85 lety zkušeností v oblasti navrhování a výroby systémů vzduchových kompresorů, přínáší společnost Champion důkladné znalosti o výrobcích pro mnoho různých trhů a provozních podmínek, od oprav automobilů, až po těžbu ropy a zemního plynu. V bohaté nabídce Champion naleznete kompresory s příkonem od 2,2KW až po velko-objemové 160kW  Navíc si můžete vybrat ze široké nabídky doplňkového příslušenství jako jsou vzdušníky, sušiče, filtrace, řídící jednotky a mnoho dalšího.
 

Funkce šroubového kompresoru

Kvlaita šroubového kompresoru se odvíjí od jeho kompresního bloku, ve kterém jsou asymetricky uloženy dvě šroubovice, které rotují proti sobě a objemově tak stláčí vzduch. Díky tomuto systému nabízí šroubový kompresor mnoho výhod:

  • Efektivita šroubového bloku je mnohem vyšší, než u pístových kompresorů.
  • Při důkladné péči se ze šroubového kompresoru stává spolehlivý společník s dlouhou životností.
  • Šroubové kompresoru jsou předurčeny k trvalému provozu.
  • Stláčení vzduchu je rovnoměrné, tíché a bez pulzací.
  • Tlak výstupního vzduchu je stálý a nekolísá jako třeba u pístových kompresorů.

Šroubové kompresory a finanční úspora

I přes to, že mají šroubové kompresory vysokou pořizovací hodnotu, vám ušetří nemalé peníze na svém účinném provozu. Šroubový kompresor potřebuje určitou provozní teplotu, díky které pracuje nejefektivněji. V praxi to znamená to, že čím déle je kompresor v provozu, tím více energie díky němu ušetříte. Výrobce kompresorů champion nabízí u kompresorů s označením RS frekvenční řízení, díky kterému můžete ušetřit podstatnou část nákladů na energie, a to minimálně o 25%. Pokud tedy potřebujete do své výroby konstantní přísun stlačeného vzduchu, šroubové kompresory CHAMPION vám nabídne opravdu velké úspory.

Kompaktní kompresorové sestavy pro úsporu místa

Pokud se ve svém provozu potýkáte s nedostatkem prostoru, určitě vám přijde k chuti kompaktní řešení od Championu. Pro kvalitu stlačeného vzduchu existuje tabulka ISO 8573-1, která určuje, jaké kvality by měl stlačený vzduch dosahovat. Ze samotného kompresoru vystupuje vzduch, který obsahuje vlhkost, olej a pevné částice, které mohou ohrozit vaše potrubí a přístroje závislé na stlačeném vzduchu. Proto je vhodné použití sušičů stlačeného vzduchu, filtraci a případně olejových separátorů. Všechny tyto zařízení, stojí mimo kompresor a zabírají tím tak cenný prostor. Výrobce kompresorů Champion nabízí kompaktní řešení, kdy je na vzdušníku umístěný kompresor a sušička spolu se sadou filtrů. Kompaktní sestava sestává z:

  • Šroubového kompresoru 2,2 - 22kW
  • Kondenzační sušičky stlačeného vzduchu s +5 oC tlakovým rosným bodem
  • Sada filtrů s bypassem pro sušičku

Kompresor se sušičkou a sadou filtrů vám dodáme už smontované. Zbývá tedy kompresor napojit na váš rozvod stlačeného vzduchu, zapojit do elektrické sítě a můžete začít fungovat.