Kompresní blok RBS, do 1000 mbar (g), až 25000 m3/h

Jsou kompresní bloky s rotačními trojzubými písty (roots), se speciálním systémem pro snížení kompresních pulzací. Dosahují maximálního přetlaku +1000 mbar (g) a maximálního průtoku až 25000 m3/h. Mazání ozubených synchronizačních kol a ložisek hnací a hnané hřídele, je zajištěno rozstřikem oleje pomocí disků, které jsou namontovány na hřídelích. Ozubená kola a ložiska jsou ve skříních s olejovou náplní. Skříně jsou odděleny od kompresního prostoru.

  • zesílená valivá ložiska jsou počítána na teoretickou životnost 100000 provozních hodin.
  • nízká vůle mezi rotory zajišťuje vysokou účinnost komprese. 
  • plynotěsnost kompresního prostoru zajišťují labyrintová hřídelová těsnění.
  • lze nabídnout v provedení ATEX.

RBS - verze s chlazením oleje

Blok je dodán se dvěma chladícími cívkami, které dovolují udržovat teplotu oleje pod 100 °C. Verze RBS s chlazením je doporučena tam, kde je dopravováno médium nad 140 °C.  Dostupné pro RBS 75 až RBS 225 a pouze ve vertikální 
verzi (/ V).

 

RBS - verze se speciální povrchovou úpravou

Pro ty části, které jsou ve styku s dopravovaným médiem, jsou k dispozici 2 druhy povrchových úprav. Niploy (niklování bez elektrolytu) - zaručuje vysokou odolnost proti korozi a opotřebení. Chemcoat (fluoropolymerní povlak) - zaručuje odolnost proti korozi pro styk s vlhkými látkami, dobré nepřilnavé a kluzné vlastnosti. Dostupné pro RBS 15 až po RBS 225 verzi (/ V).

RBS INOX - nerez

Všechny části bloku jsou vyrobeny z nerez oceli AISI 316, nebo DUPLEX, aby byl bok odolný v náročných procesech jako je kupříkladu ozonizace, vakuové odparky apod. K dispozici jsou různé konfigurace s různými těsnicími systémy. Výborná odolnost proti korozi. Dostupné pro RBS 85, RBS 105, RBS 125, RBS 145. Kapacita od 340 do 9800 m³ / h.

Soubory ke stažení